Poradnia psychologiczno-pedagogiczna
Wrocław ul. Gwarna 6A

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna funkcjonuje od września 2005 r. przy ul. Gwarnej 6A we Wrocławiu. Budynek Poradni jest nowoczesny i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – całkowity brak schodów, wjazd z poziomu chodnika, toalety dla osób niepełnosprawnych.

Od momentu uruchomienia oferta usług realizowanych przez poradnię jest sukcesywnie poszerzana, przykładem czego jest wprowadzenie terapii EEG BIOFEEDBACK, czy też uruchomienie w roku 2010 poradni INTEGRACJI SENSORYCZNEJ (SI).

Przeprowadzone postępowanie ewaluacyjne i kontrola Kuratorium Oświaty wykazały wysoki poziom świadczonych przez nas usług.

Wśród zatrudnionego personelu posiadamy specjalistów z wielu dziedzin jednocześnie. Szczególnie połączenie specjalizacji z zakresu psychologii, logopedii i terapii BFB daje możliwość prowadzenia niezwykle skutecznej terapii zaburzeń jąkania i mutyzmu.

W naszej poradni dzieci korzystają ze skomasowanej pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej. Podczas jednej wizyty w poradni dziecko korzysta kolejno z różnych form pomocy. Godziny i wszystkie terminy spotkań są dostosowane do potrzeb rodziców.

Poradnia wpisana jest do rejestru placówek niepublicznych pod nr 171/2005 i jako jedyna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Wrocławiu posiada certyfikat jakości PN-EN ISO 9001:2009 nr 431/2006.

Co robimy:

Prowadzimy badania diagnostyczne w zakresie:

DZIECI– psycholog, pedagog, logopeda, psychoterapeuta, wczesne wspomaganie rozwoju, funkcje wykonawcze- magiczny dywan, badanie gotowości szkolnej (również w wersji zdalnej), diagnoza i terapia dysleksji i trudności szkolnych, diagnoza dyskalkulii, diagnoza ADHD (test MOXO), biofeedback, RSA, Reha-com, terapia integracji sensorycznej

DOROŚLI– psycholog, psychoterapeuta, logopeda, terapia biofeedback, terapia RSA

Prowadzimy terapię psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną – również nowoczesną metodą BIOFEEDBACK.

Treningi EEG BIOFEEDBACK – posiadamy najwyższej klasy sprzęt do wszechstronnego diagnozowania zaburzeń organicznych oraz nieprawidłowości rozwojowych (EEG) i prowadzenia treningów BFB (również urządzenie przenośne umożliwiające prowadzenie terapii w domu dziecka), zatrudniamy sześcioro specjalistów, w tym czterech specjalistów drugiego stopnia.

Jako jedyna poradnia w mieście posiadamy przenośne urządzenie do terapii Biofeedback. Dzięki temu docieramy do dzieci obłożnie chorych, nauczanych indywidualnie, z głębokimi zaburzeniami emocjonalnymi uniemożliwiającymi dotarcie do poradni. Treningi prowadzone są w domu, na oddziałach szpitalnych, w placówkach opiekuńczych.

Placówka nasza zatrudnia lekarza neurologa dziecięcego, dzięki czemu każde dziecko przed rozpoczęciem terapii BFB poddawane jest badaniu EEG oraz przeprowadzana jest szczegółowa diagnoza neurologiczna. Dzięki temu możemy objąć terapią BFB dzieci, które chorują na epilepsję.

Specjalizujemy się w diagnozowaniu i terapii dyskalkulii- szczególnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wydajemy opinie do sprawdzianów i egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.

Prowadzimy terapię zaburzeń analizatora wzrokowego -REHACOM, często w skutecznym połączeniu z BFB i RSA.

Prowadzimy terapie WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA, w tym między innymi:

– terapię INTEGRACJI SENSORYCZNEJ.

Prowadzimy zajęcia z zakresu doskonalenia funkcji wykonawczych (magiczny dywan). Zajęcia takie prowadzone są w 3-4 osobowych grupach przez 2 terapeutów (pedagog, logopeda).

Przeprowadzamy badania diagnostyczne dzieci pod kątem gotowości szkolnej (badanie również w wersji on-line). Konstruujemy indywidualne programy terapeutyczne mające na celu redukcję stwierdzonych nieprawidłowości rozwojowych i obejmujemy dzieci terapią. Badania i zajęcia terapeutyczne odbywają się w przestronnych, klimatyzowanych, świetnie wyposażonych gabinetach, zapewniając komfort i poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieciom,
jak też ich opiekunom.

Więcej informacji na temat poszczególnych usług znajdziecie Państwo w zakładce nasze usługi.

Katalog Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Termin oczekiwania na wizytę w naszej poradni wynosi maksimum 3 dni, a często na życzenie rodziców spotykamy się z naszymi klientami w dniu zgłoszenia.

Kontakt

Poradnia czynna jest pon-pt 8:00-19:00

Rejestracja telefoniczna

(71) 795 92 20

Kontakt mailowy

poradnia@pro-med.pl